Ruszył program „Wyprawka szkolna 2016”. Wnioski o dofinansowanie należy składać do 9 września…

erawaMiasto
fot. sxc.hu
komentarzy

Rodzice uczniów rawskich szkół mogą składać wnioski o częściowe dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych i materiałów edukacyjnych. Tegoroczna edycja rządowego programu skierowana jest jednak tylko do uczniów niepełnosprawnych. 

Tegoroczny program „Wyprawka szkolna” obejmie uczniów niepełnosprawnych uczęszczających w roku szkolnym 2016/2017 do klas I-III i VI szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej z terenu Rawy Mazowieckiej.
– Zmieniły się kryteria, teraz pomoc otrzymają dzieci niepełnosprawne bez względu na dochód. Nie ma potrzeby dublowania się wyprawki, ponieważ są inne programy rządowe dla uczniów o słabszej sytuacji materialnej. W sumie są trzy programy wspierające zakup podręczników – mówi Arkadiusz Rataj, inspektor ds. oświaty z Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej.

Warunki jakie należy spełnić oraz wnioski są do pobrania zarówno u dyrektorów, jak i na stronie Urzędu Miasta. Wysokość dofinansowania waha się od około 170 do ponad 700 zł, w zależności od etapu kształcenia dziecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz