Ruszył Rage 2015. Luksusowe, sportowe samochody do Rawy Mazowieckiej dotrą w najbliższy piątek (3.07)…

erawaMagazyn
komentarzy

Żeby podziwiać super samochody na żywo nie trzeba jeździć do Dubaju. Wystarczy wiedzieć, że 8 edycja wyścigu Rage ruszyła 1 lipca. Rage to jedyne wydarzenie w Polsce, w którym biorą udział prawdziwe super samochody. Aż 30 załóg wystartowało z Niepołomic, aby po 4 dniach dotrzeć do Sopotu. Jednym z przystanków stanie się Rawa Mazowiecka, gdzie będzie można zobaczyć nie tylko auta, ale również jedno z zadań, które wykonają przybyłe do miasta ekipy. 

rage-2015-plakat-a3-cyan-rawa-mazowiecka-dla-szkol_FotorRage to cykliczna impreza motoryzacyjno-lifestylowa, która łączy turystykę samochodową, rywalizację, ekskluzywny styl życia z zabawą i przygodą. Załogi, czyli kierowcy i piloci, jadące własnymi samochodami, przemierzają trasę według obranego przez siebie scenariusza, opierając się na ogólnych wytycznych organizatora. Większość punktów kontrolnych podczas tego wydarzenia znajduje się w miejscach dostępnych dla publiczności, dzięki czemu stanowią unikalną atrakcję dla mieszkańców miast, w których są zorganizowane. Rage w swej idei wraca do czasów kiedy samochód nie był sprzętem gospodarstwa domowego, ani jedynie symbolem statusu materialnego, lecz postrzegano go jak przepustkę do klubu, którego członkowie oddają się nowej elitarnej rozrywce. Podczas imprezy nie zobaczycie aut tanich, praktycznych, oszczędnych i ekologicznych, będziecie mogli za to podziwiać motoryzacyjne dzieła sztuki.
Przygoda to dobre słowo określające Rage’a, bo zawiera zarówno dobry czas spędzony z ciekawymi ludźmi, jak i nieoczekiwane wyzwania – mówi Robert Rasiński, pomysłodawca wydarzenia – Uczestnicy Rage, to w większości mężczyźni, którzy w codziennym życiu mierzą się z wyzwaniami świata biznesu, ale w trakcie eventu rozwiązują zagadki nie do rozwiązania, testują auta na torach, uczą się jeździć pojazdami wagi ciężkiej, czy prowadzą maszyny latające. Każdego roku wymyślamy nowe zaskakujące zadania – dodaje Rasiński.

Na Rage nie ma miejsca na zachowania, które mogłyby wiązać się z łamaniem przepisów prawa o ruchu drogowym – wydarzenie jest elitarne a wyprzedzanie na podwójnej ciągłej z prędkością większą od dozwolonej jest boleśnie plebejskie. Głównym elementem rywalizacji załóg, jest odnajdywanie punktów kontrolnych na trasie. W każdym punkcie czekają zróżnicowane zadania, których wykonanie jest oceniane przez klubowe Jury.

Jednym z takich punktów będzie również Rawa Mazowiecka, gdzie zorganizowany zostanie jeden z punktów kontrolnych. Na Zalewem Tatar tuż przy miejskiej pływalni już około godziny 15:00 będzie można podziwiać maszyny, których z pewnością nie oglądamy na co dzień. Również w okolicy zalewu zorganizowane zostanie jedno z zadań dla członków klubu Elite Circle. Jedyne co o nim możemy teraz powiedzieć, to tylko, że z pewnością wzbudzi ciekawość zarówno widzów, jak i uczestników.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz