Ruszyła budowa pierwszych bloków socjalnych w Rawie Mazowieckiej. Już w przyszłym roku przy ul. Mszczonowskiej zamieszka 40 rodzin

erawaMiasto
komentarzy

Dwa bloki socjalne staną przy ulicy Mszczonowskiej w Rawie Mazowieckiej. W sumie koszt całej inwestycji oszacowano na pond 8 milionów 730 tysięcy złotych. 

We wrześniu bieżącego roku w końcu Miasto Rawa Mazowiecka rozpoczęło oczekiwaną inwestycję, w ramach której, wybudowane zostaną dwa budynki wielorodzinne. Każdy z nich składać się będzie z 40 mieszkań, w tym również po trzy przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Jak przewiduje plan obiektów, powierzchnia lokali będzie mocno zróżnicowana i dopasowana do wielkości rodziny, której przyznane zostanie mieszkanie. 

Warto wspomnieć, że obydwa bloki będą ogrzewane gazem ziemnym poprzez centralne kotłownie gazowe. W ramach zadania wykonana zostanie również cała infrastruktura techniczna, w tym wszystkie instalacje mediów (gaz, energia elektryczna, woda i ścieki), miejsca parkingowe, plac zabaw oraz drogi dojazdowe.

Z uwagi na wielkość inwestycji, prace podzielone zostały na dwa osobne etapy. Pierwszy z nich, a więc jeden z bloków, ukończony zostanie w październiku przyszłego roku, drugi natomiast zaplanowany został na marzec 2019 – grudzień 2020 roku. Budowa obydwu bloków pochłonie ponad 8 milionów 730 tysięcy złotych, z czego 35% wartości stanowi dotacja pozyskana z Banku Gospodarstwa Krajowego. 

Dużo więcej o inwestycji możecie dowiedzieć się z materiału wideo. O budowie rozmawiamy z burmistrzem Rawy Mazowieckiej Dariuszem Misztalem oraz prezesem RTBS Leszkiem Trębskim. 

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „Budokan” L.D. Czesław Dobrzyński ze Skierniewic, który wzniesione budynki obejmie 5-letnią gwarancją.  

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz