Samorządowcy nie mieli pytań. Informacja o opiece zdrowotnej w mieście nie zainteresowała miejskich radnych…

erawaMiasto
komentarzy

„Informacja o opiece zdrowotnej w mieście” – tak brzmiał jeden z punktów zaplanowanych na ubiegłotygodniową sesję Rady Miasta Rawa Mazowiecka. Temat, w okresie gruntownych zmian w rawskim szpitalu,wydawał się wyjątkowo interesujący. W praktyce, po przedstawieniu sprawozdania dotyczącego stanu opieki zdrowotnej w Rawie, nikt nie podjął ważnego tematu. Jest to o tyle dziwne, iż na obradach gościli zarówno przedstawiciele powiatu, jak i obecna dyrekcja szpitala.

Czas dla szpitala faktycznie jest gorący. Wyłoniony w przetargu dzierżawca wreszcie realnie może przyspieszyć proces zmian i wpłynąć na losy jedynego w powiecie rawskim szpitala. Skomplikowany i pełen niewiadomych temat nie do końca interesuje jednak miejskich samorządowców. Taki stan rzeczy zaskoczył obecnych na sesji przedstawicieli powiatu, a więc organu prowadzącego medyczną placówkę.
– Byliśmy z dyrektorem Aptapskim bardzo zaskoczeni brakiem pytań. Świadczy to o braku zainteresowania lub posiadaniu pełnej wiedzy na temat tego, w jakiej sytuacji aktualnie znajduje się szpital – mówił po sesji Andrzej Latek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym.

Tematem nie był zainteresowany także burmistrz Rawy, Eugeniusz Góraj. Choć pewien czas temu sam głośno mówił o potencjalnych możliwościach ratowania rawskiego szpitala, dziś temat nie do końca przykuł jego uwagę.
– Ja już tym tematem szpitala się nie interesuję, ponieważ jeśli się interesuję, to później są w stosunku do mnie różne uwagi, że po co, że to jest nie moje (…) Życzę powodzenia w rozwiązaniu tego problemu – mówi burmistrz Rawy Mazowieckiej, Eugeniusz Góraj.

Posłuchaj co mówi o Szpitalu Św. Ducha burmistrz Rawy Mazowieckiej Eugeniusz Góraj.
[audio: http://www.erawa.pl/wp-content/audio/goraj_szpital.mp3]

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz