Samorządowcy z powiatu rawskiego z wizytą u Prezydenta RP. Włodarze otrzymali zaproszenie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego…

erawaPowiat
fot. P.Kabanski
komentarzy

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, samorządowcy z powiatu rawskiego wybrali się do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Bronisław Komorowski zaprosił włodarzy, aby uhonorować w ten sposób udział lokalnych społeczności w tworzeniu współczesnego obrazu Polski.

spotkanie u Prezydenta

fot. Lokalni samorządowcy z niecodzienną wizytą.

27 maja był dla rawskich samorządowców wyjątkowy. Podczas niecodziennej wizyty w Pałacu Prezydenckim, lokalni włodarze mieli okazję wysłuchać prezydenta Bronisława Komorowskiego, przekonującego do znaczenia samorządności, również tej tworzonej w małych miastach i wsiach.
– Polska samorządność jest jedną z dźwigni rozwoju Ojczyzny (…) Dziś jest ostatnia chwila na zmobilizowanie wszystkich sił, zasobów na to, aby wspólnym wysiłkiem władz centralnych, samorządów, organizacji, stowarzyszeń, kościołów przełamać kryzys demograficzny – podkreślał prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z samorządowcami.

Prezydent tłumaczył również jak istotne jest wspieranie rodzin wielodzietnych i wdrażanie Kart Dużych Rodzin. Zaznaczył, że przełamanie kryzysu demograficznego jest obecnie najważniejszym celem Polski.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz