Ścieżka wokół Zalewu Tatar wreszcie kompletna. Realizacja newralgicznego fragmentu pochłonęła niecałe 10 tys. zł…

erawaMiasto
komentarzy

Kilka lat narzekania i wreszcie rawianie doczekali się uzupełnienia ścieżki okalającej Zalew Tatar. Położenie kostki na niewielkim, brakującym fragmencie pochłonęło z budżetu miasta niecałe 10 tys. zł i z pewnością ułatwi korzystanie z zalet tego terenu. 

sciezkaChoć ścieżka okalająca Zalew Tatar nie jest stricte traktem pieszo-rowerowym, mieszkańcy Rawy już przyzwyczaili się do tego, że wykorzystują ją w celach rekreacyjnych. Problematyczny był jedynie fragment przy górnym zbiorniku, gdzie brakowało kostki, a poruszanie się po tym odcinku na rowerze, rolkach lub za pomocą wózka było mocno utrudnione. Teraz problem nareszcie został zażegnany.
– Tak na dobrą sprawę to nie jest ścieżka rowerowa, tylko droga techniczna, ale zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcy korzystają z niej (…) Zadanie to wykonaliśmy przy pomocy pracowników pozyskanych z Urzędu Pracy w ramach prac interwencyjnych. W ten sposób staramy się realizować drobne, ale istotne prace – mówił burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal.

By móc dokończyć niekompletny odcinek potrzeba było dokupić: 130 m2 kostki, 90 mb obrzeży, a także materiał pod podbudowę. Całość inwestycji to koszt niecałych 10 tys. zł.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz