Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami rawskich szkół. Poważne tematy zainteresowały również zaproszonych rodziców

erawaMagazyn
fot. UM Rawa Mazowiecka
komentarzy

Co grozi nieletnim w związku z sięganiem po substancje psychoaktywne, a także jak chronić dzieci przed zagrożeniami dzisiejszych czasów – między innymi o tym w Rawie Mazowieckiej mówiła sędzia Anna Maria Wesołowska. 

Spotkania z wybranymi uczniami wybranych klas VI-VIII rawskich szkół podstawowych odbyły się w miniony poniedziałek (18.10). To właśnie wtedy młodzi ludzie dowiedzieli się jakie konsekwencje prawne mogą spotkać osoby nieletnie i małoletnie w związku z sięganiem po substancje psychoaktywne oraz w przypadku popełnienia czynów zabronionych. Uczniowie mieli okazję przymierzyć togę sędzi, posłuchać prawdziwych historii z sal rozpraw oraz zaczerpnąć pomysły do realizacji kącików prawnych w swoich szkołach.

To jednak nie koniec wizyty, ciekawy gość spotkał się też z rodzicami uczniów klas VII-VIII oraz specjalistami pracującymi z dziećmi i młodzieżą. Dorośli słuchacze dowiedzieli się jak uchronić dzieci przed zagrożeniami współczesnego świata. Sędzia w przystępny sposób przybliżyła również wiedzę prawną oraz pomysły do realizacji ciekawej i inspirującej profilaktyki.

Uczniowie i rodzice z dużym zainteresowaniem słuchali sędzi Anny Marii Wesołowskiej i aktywnie uczestniczyli w spotkaniach zadając wiele pytań. 

Spotkania stały się odpowiedzią na zaproszenie burmistrza Rawy Mazowieckiej oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz