Seniorzy w cyfrowym świecie. W Rawie Mazowieckiej ruszył program „Latarnik”, który ma likwidować zjawisko cyfrowego wykluczenia…

erawaMiasto
komentarzy

Latarnik ma pomóc rawskim seniorom oświetlić drogę do cyfrowego świata. Ogólnopolski program wreszcie doczekał się lokalnej odsłony. Starsze osoby, tajniki cyfrowego świata, poznają w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rawie Mazowieckiej.

fot. Pan Edward odkrywa tajniki Internetu.

Rawskim Latarnikiem jest Zbigniew Pacho, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, który w ubiegłym roku odbył specjalne szkolenie, przygotowujące go do edukowania seniorów. Warto zaznaczyć, iż nie jest to zadanie łatwe. Osoby starsze, które nie dorastały wraz z technicznymi nowinkami, dziś potrzebują alternatywnej formy tłumaczenie cyfrowego świata. Na szczęście wśród grupy z Rawy Mazowieckiej zapału nie brakuje, o czym w rozmowie z nami podkreślał Zbigniew Pacho (patrz materiał video).

W Rawie, szkolona będzie grupa 5 osobowa. Na pierwszych zajęciach pojawiło się jednak zaledwie 3 seniorów. Miejmy nadzieje, iż program zdobędzie większą popularność, tym bardziej, że wśród Polaków w wieku 50 +, tylko 20 % potrafi poruszać się w sieci. Reszcie seniorów grozi cyfrowe wykluczenie, które obecnie jest szczególnie groźnym zjawiskiem.

Zajęcia organizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rawie nie mają ograniczonych ram czasowych. Kursanci mogą więc przychodzić na spotkania do momentu zdobycia niezbędnej wiedzy.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz