Serce Rawy Mazowieckiej w weekend zabiło mocniej. Za nami kolejna edycja święta miasta

erawaKultura
komentarzy

Dni Rawy Mazowieckiej to utrzymana od lat formuła święta miasta. Tegoroczna impreza odbyła się w miniony weekend (25-27.05) i mimo silnej konkurencji w postaci Ligii Mistrzów, przyciągnęła sporą liczbę wiernych fanów tego rodzaju rozrywki. 

Nie od dziś wiadomo, że Dni Rawy Mazowieckiej to największa impreza jaka ma miejsce na terenie rawskiego zamku. Podobnie było i w tym roku. I choć rawska majówka rozpoczęła się już w piątek (25.05) od międzynarodowych sportowych rozgrywek, to główne punkty programu przewidziane zostały na dwa kolejne dni, właśnie na Zamku Książąt Mazowieckich. To właśnie tu biło serce Rawy w miniony weekend. 

Sobotnie atrakcje, zgodnie z programem, skierowane były do całych rodzin. I tak, goście mogli wziąć udział w małych laboratoryjnych eksperymentach, podziwiać występy młodych artystów, a także Andrzeja 4EYED Adamczyka – freestylera koszykówki, który z dużym zaangażowaniem nie tylko prezentował triki, ale i zdradzał sekrety ich wykonywania. 

Tego dnia nie zabrakło również nieodłącznej części Dni Rawy, czyli parady motocyklowej oraz koncertów. Na plenerowej scenie wystąpił zespół Video, który porwał publiczność wchodząc z nią w niesamowitą interakcję. Gwiazdą wieczoru był natomiast Kombii, a całość zamknął klasyczny pokaz sztucznych ogni. 
Kliknijcie i sprawdźcie jak sobotnie atrakcje uwieczniliśmy na zdjęciach. 

Ostatni weekendowy dzień to już piknik wojskowy z udziałem nie tylko samych żołnierzy, ale także dużej niespodzianki w postaci śmigłowca. Do Rawy zawitali również ułani, którzy zaprezentowali musztrę oraz akrobatykę na koniach. 
Niedziela w naszym obiektywie prezentuje się tak… 

Jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów tegorocznych Dni Rawy był jednak pokaz akrobatyki motocyklowej, który po krótkiej przerwie powrócił do miasta. Chyba nikt z obserwujących nie żałuje, iż ten fragment imprezy wydłużył się o blisko godzinę. Niezwykle utalentowani stunterzy: Ewa Pieniakowska, Rafał Pasierbek i Marcin Głowacki, nie pierwszy raz występowali przed rawską publicznością i wysoka temperatura zupełnie nie przeszkadzała im, by wspiąć się na sam szczyt swoich umiejętności. 
Pokaz stuntu to osobny album ze zdjęciami. 
A jakie są Wasze wrażenia po Dniach Rawy Mazowieckiej? Czekamy na Wasze komentarze, maile, opinie. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz