Sezon motocyklowy w powiecie rawskim rozpoczęty od… wypadków

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
fot. Włodzimierz Oczakowski
komentarzy

Policjanci z rawskiej komendy wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych z udziałem motocyklistów. Funkcjonariusze przez wiele godzin zabezpieczali miejsca tych zdarzeń. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Kiedy temperatura wzrasta, nawierzchnia jest sucha, dzień co raz dłuższy, to na drogach pojawiają się fani jednośladów. Niestety, jak pokazują ostatnie wydarzenia, trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. Słoneczna pogoda zdecydowanie wpływa na wzrost ilości zdarzeń z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów.

fot. KPP Rawa Mazowiecka

Rawscy policjanci wyjaśniają przyczyny dwóch wypadków z udziałem jednośladów. Do pierwszego z nich doszło w miniony wtorek (11.05) o 10.45 w Rawie Mazowieckiej na skrzyżowaniu ulic Południowa i Krakowska. 66-letni kierowca opla przejeżdżał przez skrzyżowanie z ulicy Południowej w ulicę Niepodległości, 27-latek kierował motocyklem suzuki i jadąc ulicą Krakowską w kierunku ulicy Przemysłowej uderzył w przejeżdżającego opla merivę. Z uwagi na odniesione obrażenia, 27-letni mieszkaniec Rawy został przewieziony do szpitala.

Kolejne zdarzenie miało miejsce tego samego dnia o 20.00 na drodze krajowej 72 w miejscowości Ścieki. 43-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego jechał ciągnikiem rolniczym new holland i zaczął wykonywać manewr skrętu w prawo. Za traktorzystą na motorze suzuki jechał 37-letni mieszkaniec gminy Mszczonów, który, aby nie uderzyć w ciągnik przewrócił motor na jezdnię. Ze względu na poniesione obrażenia, motocyklista również został przewieziony do szpitala. W obu przypadkach wszyscy kierujący byli trzeźwi.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz