Siatkarski koniec roku w Rawie Mazowieckiej. Już niebawem XIV Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Juniorek…

erawaSport
fot. siatkowka.tswisla.pl
komentarzy

Ostatnie dni grudnia upłyną w Rawie Mazowieckiej pod znakiem siatkarskich zmagań na ogólnopolskim poziomie. W mieście rozgrywany będzie XIV Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Juniorek o puchar starosty rawskiego.

Impreza w Rawie organizowana jest już od wielu lat. W tym roku organizatorom udało się pozyskać aż 11 drużyn, które do Rawy Mazowieckiej dotrą z najdalszych stron kraju, choć nie tylko. W tym roku turniej nabiera charakteru międzynarodowego. Na rawskiej hali zobaczymy bowiem zawodniczki z Litwy oraz Łotwy. Oprócz tego w Rawie wystąpią drużyny zespołów: Pałac Bydgoszcz, PTPS Piła, Mos-Wol Warszawa, Sparta Warszawa, Wisła Kraków, Poprad Stary Sącz, Kadra woj. łódzkiego, GLKS Nadarzyn. Rawę Mazowiecką będzie reprezentowała drużyna MUKS Juvenia.

Wszystkie mecze rozegrane zostaną na hali Millenium, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 28. Rozgrywki rozpoczynają się w sobotę, 29 grudnia o godzinie 9.00. Drugi dzień turnieju, startuje również o poranku, w niedzielę 30 grudnia, od godziny 9.00.

To doskonała okazja by przypomnieć sobie czasy, gdy na hali dominowała drużyna RKS Mazovia. Rawskie zawodniczki, w latach świetności zajmowały czołowe miejsca w serii „B” pierwszej ligi siatkówki kobiet. Sukcesy zakończyły się wraz z brakiem awansu do ekstraklasy. W najlepszym sezonie siatkarki zajęły czwarte miejsce w tabeli serii „B”. Po nieudanym awansie w klubie pojawiły się problemy ze sponsorami, co stało się początkiem końca rawskiej siatkówki, na tym poziomie rozgrywek.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz