Skatepark dopasowany do różnych umiejętności. W mieście wypracowano wstępną koncepcję budowy obiektu przeznaczonego do ekstremalnych sportów…

erawaMiasto
komentarzy

Najpierw zwiedzanie skateparków w Łodzi, później dyskusja z udziałem lokalnych miłośników sportów ekstremalnych. W ten sposób zapadają decyzję dotyczące kształtu pierwszego w Rawie skateparku. Obiekt, jak już informowaliśmy, ma powstać na płycie lodowiska znajdującej się tuż przy krytej pływalni. Wstępny koncept skateparku jest już znany i przede wszystkim, zakłada dostosowanie przeszkód do różnego poziomu zaawansowania użytkowników.

Najpierw poglądowa wycieczka, a później konstruktywna dyskusja. Tak wyglądał miniony poniedziałek (24.02) jeśli chodzi o kwestię tworzenia skateparku. Sprawą zajmuje się między innymi Młodzieżowa Rada Miasta, która czuwa nad kontaktem urzędników z zainteresowaną młodzieżą.

Wstępna koncepcja została wypracowana wraz z przedstawicielami firmy Techramps z Krakowa, która dostarczy niezbędne urządzenia. To co najważniejsze, poziom przeszkód ma być dopasowany do różnego zaawansowania umiejętności. Wszystkie przeszkody będą wykonane w technologii modułowej, co pozwalać będzie na dostosowanie ich położenia do potrzeb użytkowników lub całkowitą zmianę miejsca. Skatepark ma powstać w centralnej części płyty lodowiska, dookoła otoczony będzie torem rolkowym. Kompleks urządzeń zajmie powierzchnię około 600 m2.
– Parki, które zobaczyliśmy w Łodzi były przystosowane dla osób, które już potrafią jeździć i umieją wykonywać bardziej zaawansowane technicznie skoki itp. My chcemy dobrać tak przeszkody, aby każdy mógł spróbować swoich sił na takim obiekcie. Zarówno te osoby co dopiero zaczynają swoją przygodę, jak i ci, którzy coś już potrafią – mówi Mateusz Dembek, przewodniczący MRM.

Gotowy projekt rawskiego parku zostanie w ostatniej fazie przekazany do ogólnych społecznych konsultacji, między innymi poprzez osoby, które już dziś same zaangażowały się w tworzenie tego wyjątkowego obiektu.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentfot. Mateusz Dembek

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz