Skrzyżowanie rozkopane do końca września. Na eRawa.pl sprawdzamy jak idą prace w okolicach skrzyżowania Fawornej i Kościuszki…

erawaMiasto
komentarzy

Skrzyżowanie Fawornej i Kościuszki odnowione do końca września. Tak wynika z harmonogramu prac jaki funkcjonuje w związku z modernizacją sieci wodno-kanalizacyjnej. Wspomniane miejsce, choć mocno uciążliwe dla kierowców, jest newralgicznym punktem na mapie inwestycji. W tym miejscu łączy się bowiem kanalizacja z kilku sąsiednich ulic.

fot. Na skrzyżowaniu Fawornej i Słowackiego również trzeba wyjątkowo uważać.

Tumany kurzu, spore wyrwy w jezdni i ubytki w tłuczniu, który miał stanowić tymczasową receptę na ubytki w jezdni. Tak wygląda skrzyżowanie Fawornej i Kościuszki oraz najbliższa okolica. Kierowcy jeszcze przez ponad miesiąc będą musieli borykać się z tymi uciążliwościami, choć koniec całej inwestycji wydaje się być już coraz bliżej.
– Już widać światełko w tym długim tunelu. Sądzę, że całość prac powinna być zrealizowana do końca września – mówi Artur Piotrowski, prezes Rawskich Wodociągów i Kanalizacji.

Aby móc położyć nową nawierzchnię na tym fragmencie miejskich ulic, robotnicy muszą jeszcze zmienić położenie rury na ulicy Fawornej, która zostanie zamontowana pod mostem. Zmodernizowana musi być również magistrala przy ulicy Kościuszki. Wylanie nowego asfaltu przed zakończeniem tych prac było by więc niezasadne.
– Obydwa te odcinki są ze sobą połączone i nie możemy rozkładać tych prac na dwa razy, ponieważ świeżo położona nawierzchnia za chwilę musiałaby być ponownie zrywana – dodaje prezes Piotrowski.

Kierowcom nie pozostaje nic innego, jak po raz kolejny uzbroić się w cierpliwość i poczekać na ostateczne zakończenie wszystkich prac…

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz