Skwer imienia Księdza Iwanickiego. Społeczność Gimnazjum Nr 1 wnioskuje o nadanie nazwy przyszkolnemu placu…

erawaMiasto
komentarzy

Czy w Rawie Mazowieckiej powstanie skwer imienia Księdza Mieczysława Iwanickiego? Taki pomysł dotyczy placu przed Gimnazjum Nr 1. Pomysł powstał w samej szkole i jak zapowiada dyrektor placówki, Elżbieta Górska jest popierany zarówno przez grono pedagogiczne, jak i rodziców uczniów, samą młodzież oraz przyjaciół szkoły. Decyzja w sprawie nadania imienia zostanie podjęta przez lokalnych radnych…

skwer-2

fot. Skwer przed szkołą miałby nosić imię Księdza Mieczysława Iwanickiego.

Pomysł ujrzał światło dzienne na początku nowego roku szkolnego i firmowany jest przez całą szkolną społeczność. Odnowiony skwer przed budynkiem szkoły miałby nosić imię wieloletniego prałata, Księdza Mieczysława Iwanickiego. Propozycja została skonsultowana już między innymi z przedstawicielami duchowieństwa.
– Naszą propozycję z radością przyjął i popiera dziekan i proboszcz rawski Ksiądz Bogumił Karp – informowała Elżbieta Górska, dyrektor Gimnazjum Nr 1.

Dyrektor Górska wniosek złożony na ręce burmistrza argumentowała tym, iż kapłan Iwanicki przez prawie 30 lat towarzyszył mieszkańcom Rawy Mazowieckiej, a szczególnie blisko był z rawską młodzieżą. Decyzję o nadaniu imienia skwerowi podejmie lokalna rada miasta.
My z kolei już dziś pytamy o zdanie w tej sprawie mieszkańców Rawy, zapraszając do udziału w naszej ankiecie.
[poll id=”19″]

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz