Ślub cywilny póki co tylko w domu kultury. Remont sali ślubów potrwa do… odwołania

erawaMiasto
komentarzy

Sala ślubów w rawskim ratuszu już nie wymaga odświeżenia, konieczny jest generalny remont. Wypaczona posadzka, zacieki na ścianach, wszystko to zmusiło do podjęcia konkretnych działań. W chwili obecnej urząd oczekuje na zgodę konserwatora zabytków. 

Remont sali ślubów w Rawie Mazowieckiej wydawałby się być błahą sprawą. Zadanie jednak może okazać się dużo poważniejsze niż wszyscy przypuszczają. 
– Najpierw musimy dostać się do pomieszczeń piwnicznych, które znajdują się pod posadzką sali ślubów i ocenić stan stropu, tak, aby tym samym naprawić wypaczoną posadzkę. Niepokojący jest także stan ściany dzielącej salę z holem Urzędu Miasta. Zacieki, które na niej się pojawiły mogą być spowodowane nieszczelnością np. instalacji grzewczej – mówi Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. 

Inwestycja zostanie rozpoczęta dopiero po otrzymaniu zgody konserwatora zabytków. Wtedy też będzie można dokonać odkrywki piwnicy. Kiedyś zejście do pomieszczeń piwnicznych znajdowało się na urzędowym korytarzu, jednak podczas remontu, który miał miejsce kilkanaście lat temu, zlikwidowano do niego dostęp wykonując na nim posadzkę. 

Po ocenie stanu piwnicy urzędnicy przystąpią do przygotowania projektu i oceny zakresu remontu. To właśnie wtedy poznamy termin realizacji inwestycji. Do tego czasu wszystkie śluby cywilne będą odbywać się w sali konferencyjnej Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz