Śmiertelne potrącenie pieszego. 41-latek nie posiadał elementów odblaskowych

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
komentarzy

Policjanci wraz z rawską prokuraturą badają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze krajowej 72 w miejscowości Ścieki w gminie Rawa Mazowiecka. Potrącony mężczyzna, mimo natychmiast udzielonej pomocy, zmarł. 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w czwartkowy (13.06) wieczór na drodze K72 w miejscowości Ścieki. Zgłoszenie o potrąceniu pieszego trafiło do rawskiej policji o godzinie 20:55. 

Jak informuje Powiatowa Komenda Policji w Rawie Mazowieckiej, policjanci ruchu drogowego natychmiast pojechali na miejsce i przejęli czynności reanimacyjne. Te prowadził mężczyzna, który zatrzymał się, aby udzielić pomocy.

Mundurowi kontynuowali reanimację do przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Jednak mimo natychmiast udzielonej pomocy, 41-latek zmarł.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący volkswagenem passatem, 23-letni mieszkaniec powiatu rawskiego, jechał drogą K72 w kierunku Łodzi. W miejscowości Ścieki, już poza obszarem zabudowanym, na nieoświetlonym, prostym odcinku drogi, w trakcie manewru wymijania z innym pojazdem potrącił 41-letniego mieszkańca powiatu rawskiego. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Kierowca passata był trzeźwy.

Poszkodowany poniósł śmierć na miejscu. Teraz śledczy pod okiem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek zarówno do pieszych jak i kierowców. Pieszy, który porusza się po ciemnej drodze bez elementów odblaskowych jest praktycznie niewidoczny! Jeśli ma odblaski, kierowca widzi go już z ponad 150 m. Od sierpnia 2014 roku obowiązek używania tych elementów dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po drogach po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz