Śmiertelne potrącenie pieszej. Na pasach w Rawie doszło do tragedii

erawaMiasto
komentarzy

Rawscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem pieszej. Apelujemy o rozwagę!

Nadeszła jesień, a wraz z nią niebezpieczeństwo zwiększonej ilości wypadków drogowych. Zmiana aury, intensywne opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok ograniczają widoczność na drodze. Mokra i śliska jezdnia też nie sprzyjają kierującym. Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesiennym są piesi, często ubrani w ciemne ubrania, z kapturami na głowach oraz parasolami utrudniającymi i ograniczającymi widoczność. Niestety w zderzeniu z pojazdem mają oni niewielką szansę na przeżycie.

W ostatni piątek (16.10) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na ul. Tomaszowskiej około godziny 19.30 kierujący volkswagenem 45-letni mieszkaniec powiatu rawskiego potrącił przechodzącą na przejściu dla pieszych 58-letnia kobietę. Mieszkanka Rawy, mimo usilnie prowadzonej reanimacji, poniosła obrażenia i zmarła. Kierujący był trzeźwy.

Policja przypomina!

Piesi niezależnie od wieku poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Zachęca jednak do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Co prawda przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych na pieszych, rowerzystów, motocyklistów i motorowerzystów na terenie zabudowanym lecz pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Zdjęcia z miejsca wypadku znajdziecie w naszej galerii. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz