Śmiertelny wypadek w miejscowości Broniew (gm. Sadkowice). Tragicznie kończy się jesień na drogach powiatu

erawaPowiat, Sadkowice
fot. OSP KSRG Mogielnica
komentarzy

fot. OSP KSRG Mogielnica

Aż trzy poważne wypadki w ostatnich dniach w powiecie rawskim. Jedna osoba nie żyje, trzy pozostałe hospitalizowane. 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (29.11) w miejscowości Broniew gm. Sadkowice. Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Rawie Mazowieckiej o godzinie 22:31. Na miejsce natychmiast zadysponowani zostali strażacy. 

Gdy dotarli we wskazany punkt okazało się, że samochód osobowy, seat ibiza uderzył w drzewo i leży na boku. W pojeździe znajdują się 2 osoby, do których nie ma dostępu.
– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych oraz oświetleniu terenu działań – informuje st. kpt. Konrad Krupa, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej.

Niestety, lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon mężczyzny biorącego udział w wypadku. Kobieta również podróżująca pojazdem została przetransportowana do szpitala. 

Przy akcji, która zakończyła się po godzinie 4:00 pracowały 2 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej z Rawy Mazowieckiej, 2 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej z Grójca, 3 zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Chodnowa, Sadkowic i Mogielnicy, a także policja i Zespoły Ratownictwa Medycznego. 

Policja z Rawy Mazowieckiej, pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności zdarzenia i póki co nie podaje szczegółów.

Pozostałe wypadki miały miejsce kilka dni wcześniej, w czwartek (25.11). W Helenowie (gm. Rawa Mazowiecka) 27-letnia kierująca peugeotem potraciła 81-latka, idącego najprawdopodobniej prawą stroną drogi, bez elementów odblaskowych. Z uwagi na obrażenia mieszkaniec powiatu rawskiego został przetransportowany śmigłowcem ratunkowym do szpitala. Kobieta była trzeźwa.

Tego samego wieczoru w Rawie Mazowieckiej na skrzyżowaniu ulicy Niepodległości i Zwolińskiego doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Z relacji uczestników wynika, że 19-letni kierujący bmw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu land roverowi kierowanemu przez 45-letniego mieszkańca powiatu grójeckiego, tym samym doprowadzając do zderzenia pojazdów. Obaj kierujący byli trzeźwi. Z uwagi na obrażenia, 11-letni pasażer land rovera został przewieziony karetką do szpitala.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz