Snajper w centrum Rawy. Pijany 59-latek sterroryzował sąsiadów przy pomocy pneumatycznej wiatrówki. Interweniować musiała Policja…

erawaMiasto
fot. KKP
komentarzy

W centrum Rawy pijany 59-latek straszył sąsiadów bronią. Mężczyzna sterroryzował przy pomocy wiatrówki kilku lokatorów kamienicy usytuowanej przy placu Wolności. Interweniować musiała Policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu trzy wiatrówki oraz blisko 100 sztuk amunicji do KBKS. Sprzęt zostanie poddany specjalnym ekspertyzom, mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut nielegalnego posiadania amunicji. 

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałkowe południe (22.07). Wtedy to dyżurny rawskiej komendy Policji został powiadomiony o pijanym mężczyźnie, który straszy lokatorów kamienicy bronią. Przybyli na miejsce funkcjonariusze bardzo szybko namierzyli lokal, w którym mieszka rzekomy „snajper”. Mimo prób wejścia do obiektu, zabarykadowany w środku 59-latek nie chciał poddać się Policji.
Sytuacja była o tyle groźna, iż przez wizjer, wewnątrz mieszkania, mundurowi zauważyli stojącą przy drzwiach siekierę oraz butlę z gazem. Funkcjonariusze byli zdecydowani na rozwiązania siłowe, na szczęście mężczyznę udało się zatrzymać bez użycia specjalnych środków.

59-letni mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad trzy promile w jego organizmie. Jak informuje Policja mężczyzna był już wcześniej notowany za konflikty z prawem. Po wytrzeźwieniu usłyszy najprawdopodobniej zarzuty za nielegalne posiadanie amunicji.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz