Śnieżna Rawa nie sprzyja kierowcom oraz pieszym. Jak Wy oceniacie zimowe utrzymanie miasta? Zapraszamy do dyskusji…

erawaMiasto
komentarzy

Zima powróciła na dobre! Białe ulice i jeszcze bielsze chodniki, to dzisiejszy, sobotni obraz Rawy Mazowieckiej. Śnieg cały czas prószy, co sprawia, że jazda po mieście jest naprawdę trudna. Najgorzej jest na małych osiedlowych uliczkach. Tam o widoku czarnego asfaltu możemy dziś zapomnieć.

Drogowcy dziś chyba wyszli ze starego założenia, które mówi, iż generalne odśnieżanie zacząć można wtedy, gdy faktycznie przestanie padać. Utrzymujący się od wczesnych porannych godzin opad determinuje więc drogowe warunki. Główne ulice w mieście pokryte są pośniegowym błotem, jest ślisko i niebezpiecznie. Warto dziś ograniczyć prędkość i jak radzą doświadczeni kierowcy, nie jeździć „na zderzak”. Chodzi tu o zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego auta, by na śliskiej nawierzchni zdążyć wyhamować. Szczególnie trudne warunki są na uliczkach osiedlowych i parkingach. Łatwo nie mają też niepełnosprawni. Wyznaczone dla nich miejsca parkingowe są kompletnie zaśnieżone. Uprzywilejowane auta nie parkują tam zbyt często, przez co miejsca stają się kompletnie niedostępne (patrz ulica Kościuszki).

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Piesi również nie mają łatwego życia, prawie wszystkie chodniki w mieście są białe. Na wysokości zadania stają tylko nieliczni właściciele posesji, którzy cały czas starają się odśnieżać swoją część chodnika. Ośnieżam co godzinę, wystarczy kilak ruchów łopatą i już mam pewność, że nikomu nic się nie stanie. Choć prawdę mówiąc jest to trochę niewdzięczna praca. Parę chwil i znów cały chodnik zasypany – tłumaczy Pan Marian, który dziś już zgubił rachubę w ilości odśnieżeń terenu przed swoją posesją.

Radzimy więc zachować ostrożność, by śnieżny, styczniowy weekend minął bezpiecznie. Zapraszamy także do relacjonowania w komentarzach, jak sytuacja ma się w waszej okolicy…

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz