Sowik zdobywa brąz. Rawski lekkoatleta wrócił z medalem z Halowych Mistrzostw Polski Juniorów…

Wojciech Sowik z klubu MLUKS „RAWA” zdobył brązowy medal podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, jakie w dniach 24-26 stycznia odbyły się w Spale. Wychowanek trenera Jarosława Wasiaka stanął na podium na dystansie 1500 m uzyskując znakomity rezultat 3.58.50 (halowy rekord województwa łódzkiego juniorów).

P1040355

Brązowy medal rawski zawodnik wywalczył atakiem na ostatniej prostej, wyprzedzając ubiegłorocznego halowego Wicemistrza Polski Juniorów Młodszych Sławomira Kuca. Zwycięzcą dystansu został 6-krotny medalista Mistrzostw Polski – Damian Rudnik (MKS Chojniczanka 1930 Chojnice) z rezultatem 3.55.76, a srebro zdobył Paweł Polakowski z OKLA Ostrołęka (3.57.25).

Przypomnijmy, że Sowik w ubiegłym roku podczas HMPJMł zajął 7 miejsce na dystansie 1000 m, a latem podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych był 5 na 1500 m. Po 5 medalach Mistrzostw Polski Justyny Wiązek jest to kolejny medal zawodnika klubu MLUKS „RAWA” na najwyższych rangą zawodach klubowych.
– Stając na starcie, zawodnik jeśli jest w dobrej dyspozycji powinien walczyć o medal i na taką walkę Wojtek był nastawiony. Jednak do rywalizacji Wojtek przystępował z najsłabszym rekordem życiowym spośród zawodników walczących o miejsca na podium. Stąd można mówić o niespodziance. Bardzo cieszy mnie sukces Wojtka i liczę na kolejne dobre występy. Za 2 miesiące Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, nie ma więc mowy o odpoczynku – mówi Jarosław Wasiak, trener i prezes MLUKS „RAWA”.

Wojtek Sowik swoją karierę sportową rozpoczynał w 4 klasie podstawówki startami w „Czwartkach Lekkoatletycznych”, gdzie zajmował czwarte miejsce w Finale Krajowym na dystansie 1000 m z wynikiem nieznacznie poniżej 3.20. Potem karierę Wojtka przyhamowały częste choroby górnych dróg oddechowych, by wreszcie skutecznym lekarstwem okazały się zimowe treningi. Pierwszy występ na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych okazał się niezbyt udany, bo w 2012 roku na 2000 m zajął dopiero 26 lokatę. I jak sam przyznaje, to był punkt zwrotny w jego sportowej karierze i podejściu do uprawiania sportu. Rok później było 7 miejsce w HMPJMł na 1000 m i 5 podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na 1500 m. Pierwszy miesiąc 2014 roku to eksplozja talentu i sportowej formy Wojtka – znakomite rekordy klubu na 2000 m, 1000 m, 1500 m w konsekwencji przyniosły medal Halowych Mistrzostw Polski.

Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl