Śpiewanie nadal jest popularne. Na X Mityngu Wokalnym w Rawie udowodniło to blisko 60 wokalistów…

erawaKultura
komentarzy

56 wokalistów i 80 zaśpiewanych piosenek. Tak w liczbach wyglądał tegoroczny, jubileuszowy X Mityng Wokalny w Miejskim Domu Kultury. Wydarzenie od kilku lat cieszy się sporą popularnością i co ważne, przyciąga młodych śpiewaków nie tylko z terenu powiatu rawskiego. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, na rawskiej scenie zaprezentowali się młodzi ludzie z Tomaszowa Mazowieckiego, Skierniewic, Łowicza, Głowna, Wielunia, czy nawet Warszawy.

Jak się okazuje śpiew nadal jest na topie. Widać to nie tylko po popularności takich lokalnych przeglądów. Telewizyjne formaty promujące umuzykalnionych ludzi nadal notują szczyty oglądalności. Ogólnopolski trend przekłada się także na małe, lokalne sceny
– Na każdym kanale telewizyjnym mamy jakiś program wokalny, więc także i u nas chęci do śpiewania nie brakuje – mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej.

I choć zwycięzcy rawskiego mityngu nie nagrają od razu profesjonalnej płyty, ani nie awansują do dalszych muzycznych zmagań, zdobywają przede wszystkim satysfakcję i doświadczenie. To szansa na pokazanie się.
– Konkurs daje pewność uczestnikowi, że może startować, może coś osiągnąć, może gdzieś się pokazać – podsumowuje dyrektor Klimczak (więcej w video).

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz