Spokojna Wielkanoc na drogach powiatu rawskiego. Policjanci odnotowali dwie niegroźne kolizje i zatrzymali czterech kierujących na „podwójnym gazie”

erawaPowiat
komentarzy

Dwie niegroźne kolizje i czterech nietrzeźwych kierujących, w tym rekordzista, który wydmuchał blisko 2 promile – tak wyglądały kolejne święta na drogach powiatu rawskiego. Lokalna policja prowadziła działania w ramach akcji „Wielkanoc”. We wtorkowy (22.04) poranek skupiono się z kolei na kontroli trzeźwości kierowców, którzy minione dni spędzili przy świątecznym stole.

Tegoroczna akcja „Wielkanoc” w powiecie rawskim była spokojna. Najważniejsza statystyka, która mówi o poważnych wypadkach jest optymistyczna. Poza dwoma niegroźnymi kolizjami (na ulicy Tomaszowskiej oraz Krakowskiej), mundurowi nie odnotowali poważniejszych zdarzeń.

Niestety gorzej było jeśli chodzi o kontrolę trzeźwości kierujących. Łącznie w ostatnich dniach zatrzymano cztery osoby prowadzące pojazdy po spożyciu alkoholu. W dwóch przypadkach w grę wchodziła jazda samochodem. Rekordzista świątecznego weekendu został zatrzymany w miejscowości Nowe Sadkowice. 62-latek kierował dostawczym Renaultem, mając w organizmie około 2 promili alkoholu. Kolejny zmotoryzowany na „podwójnym gazie” wpadł w ręce mundurowych dziś rano na ulicy Katowickiej. 47-letni mężczyzna wydmuchał 0,2 promila.

W skali województwa łódzkiego, w ciągu trzech dni (piątek, sobota i niedziela) odnotowano 29 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 33 zostały ranne. Policjanci zatrzymali również 78 nietrzeźwych kierujących.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz