Spółdzielnia, która daje nadzieję. W Rawie oficjalnie otworzono siedzibę Rawsko-Bialskiej Spółdzielni Socjalnej „Nadzieja i Praca”…

erawaMiasto
komentarzy

34 pracowników obecnie działa w Spółdzielni Socjalnej „Nadzieja i Praca”. Ten wyjątkowy twór powstał pod koniec ubiegłego roku w wyniku współpracy Rawy Mazowieckiej oraz Białej Rawskiej. Po kilku miesiącach organizacji przedsięwzięcia przyszedł czas na oficjalne otwarcie stałej siedziby tej wyjątkowej firmy (19.05). Lokal znajduje się przy ulicy Katowickiej.

Cel działalności spółdzielni przede wszystkim związany jest z zawodową aktywnością osób długotrwale bezrobotnych. I choć liczba utworzonych miejsc pracy nadal stanowi kroplę w morzu potrzeb, w spółdzielni zatrudnić udało się już 20-stu mieszkańców z terenu miasta oraz gminy. Kolejne 14 osób póki co pracuje w ramach płatnego stażu. Docelowo jednostka ma zapewnić pracę 50 osobom.

Zakres prac wykonywanych przez członków spółdzielni jest bardzo szeroki, kilka przedsięwzięć już udało się sprawnie uruchomić.
– Wykonujemy usługi ogólnobudowlane, prowadzimy konserwacje budynków Urzędu Miasta, rawskiego TBS’u, mamy podpisanych 41 umów ze wspólnotami mieszkaniowymi na sprzątanie budynków i terenów zielonych wokół nich. Posiadamy ekipy hydrauliczne razem z dyżurami 24 godzinnymi. Współpracujemy również z Zakładem Gospodarki Odpadami, gdzie oddelegowanych mamy 12 osób, które sortują odpady na linii produkcyjnej – wylicza Robert Goździk, prezes spółdzielni.

Aby jednak spółdzielnia mogła sprawnie funkcjonować niezbędne było również posiadanie własnej siedziby. Tę udało się pozyskać w jednym z lokali przy ulicy Katowickiej. Wynajęte pomieszczenia wyremontowano i dopasowano do potrzeb tej nietypowej firmy. Podczas oficjalnego otwarcia siedziby dopisali wyjątkowi goście, wśród nich europosłowie, parlamentarzyści oraz regionalni aktywiści. I choć ich obecność jednoznacznie można było powiązać z wyborczą kampanią do Parlamentu Europejskiego, trzeba mieć nadzieję, iż ta znajomość zaprocentuje w przyszłości. Z korzyścią dla pracowników lokalnej spółdzielni.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz