Sport w 3D. W rawskim muzeum pojawiła się nowa wystawa czasowa, wśród eksponatów jest również bicykl…

erawaKultura
komentarzy

Do końca stycznia w Muzeum Ziemi Rawskiej można oglądać kolejną czasową wystawę. Tym razem ekspozycja rzeczywiście powinna przyciągnąć, zarówno starszych, jak i młodszych miłośników sportu i fotografii. Po raz pierwszy do rawskiego muzeum została sprowadzona wystawa prezentowana w technice 3D.

Eksponaty przyjechały do Rawy Mazowieckiej z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. I jak jej sama nazwa wskazuje, „Sport polski w dawnej fotografii w trójwymiarze”, przedstawia zdjęcia z lat 1884–1924, ukazujące historię polskiego sportu. Ta nietypowa aranżacja ekspozycji ma na celu pokazanie dawnych fotografii w nowej technice wizualizacyjnej. Autorzy postawili sobie za cel wzajemne przenikanie się dwóch epok: nowoczesnych technologii ze starymi zdjęciami dokumentalnymi.

42 plansze, które pojawiły się tymczasowo w rawskim muzeum, ukazują najpopularniejsze sporty końca XIX i początku XX w., takie jak wioślarstwo, szermierkę, gimnastykę, tenis, piłkę nożną, łyżwiarstwo, narciarstwo, kolarstwo szosowe i lekką atletykę.

Wśród eksponatów oprócz zdjęć pojawił się bicykl z 1890 roku i narty ze starymi wiązaniami pochodzące z okresu międzywojennego, które w dzisiejszych czasach można zobaczyć już tylko na muzealnej wystawie.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz