Sportowy kwiecień rozpoczynamy diecezjalnym turniejem ministrantów i lektorów w piłkę nożną. Tydzień później Rawą zawładnie karate kyokushin…

erawaSport
komentarzy

Finał XI Grand Prix ministrantów i lektorów w piłce nożnej halowej odbędzie się w najbliższą sobotę (11.04) w Hali Milenium w Rawie Mazowieckiej. Tydzień później kolejne sportowe wydarzenie. Tym razem do miasta zawitają karatecy na ogólnopolski turniej.

Sportowy kwiecień w Rawie Mazowieckiej rozpoczynamy Finałem Grand Prix ministrantów i lektorów w piłce nożnej halowej. To wydarzenie od 11 lat wędruje po całej diecezji. W tym roku trafia do rawskiej Hali Milenium, gdzie w najbliższą sobotę spotkają się drużyny z całej diecezji łowickiej.
Od godziny 9:00 rozpoczną się rozgrywki o puchar Biskupa Łowickiego pomiędzy ministrantami i lektorami w kategorii szkół podstawowych.
Tuż po tradycyjnych meczach przyjdzie czas na dwie atrakcje. Pierwszą z nich, o godzinie 14:00 będzie spotkanie księża kontra rawscy samorządowcy. Po tej rozgrywce na boisku staną dziewczęta z Regnowa, które zagrają przeciwko reprezentacji ministrantów.

Tydzień później (w niedzielę 19.04), również na Hali Milenium, emocje z pewnością nie będą mniejsze. Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin już po raz czwarty przyciągnie do Rawy licznych zawodników tej dyscypliny sportowej. Już teraz swój przyjazd zapowiedziało 14 drużyn z całej Polski.
Tym razem dzieci w wieku od 6 do 15 roku życia będą walczyć w ograniczonej formule kumite light contact, w której zawodnicy muszą wykazać się umiejętnością walki technicznej z ograniczoną siłą uderzeń.

Więcej o turniejach w materiale wideo.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz