Sportowy weekend z dobrymi wynikami. Za nami już piąte Otwarte Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w Tenisie Stołowym

erawaSport
komentarzy

W ostatnią niedzielę (12.11) na hali sportowej Tatar odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w Tenisie Stołowym. Mistrzostwa rozegrano w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w kategorii szkół podstawowych.

Ogółem we wszystkich kategoriach wystartowało 60 uczestników z Rzeczycy, Łowicza, Skierniewic, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Moszczenicy, Gorzkowic, Pawlikowic i Rawy Mazowieckiej. W zawodach wzięli również udział goszczący w Rawie na krótkim zgrupowaniu treningowym zawodnicy z Kaliningradu. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal.

W kategorii kobiet wystartowało 10 zawodniczek. W finale spotkały się reprezentantki rawskiego klubu MLUKS Dwójka: Eliza Brzęczek i Paulina Stachecka. Po bardzo zaciętym stojącym na wysokim poziomie pojedynku zwyciężyła w stosunku 3:1 Paulina Stachecka. Tym samym  finalistki  zamieniły się miejscami, gdyż ubiegłoroczny turniej wygrała Eliza Brzęczek. III miejsce wywalczyła Katarzyna Gierach, a IV  Magdalena Chmielewska.

W kategorii mężczyzn wystartowało 12 zawodników. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci rawskiej Dwójki, którzy w komplecie awansowali do półfinałów. W meczu o I miejsce zagrali Przemysław Zwierz i Jakub Polański. Jakub pokonał swojego klubowego kolegę w stosunku 3:1 i tym samym został Mistrzem Rawy Mazowieckiej. W meczu o III miejsce Kuba Kwapiś pokonał Jakuba Gieracha.

W mistrzostwach  rozegrano również turniej w kategorii szkół podstawowych.
W kategorii dziewcząt młodszych zwyciężyła: Katia Skoblik przed Julią Bartoszek i Wiesą Romanienko. W tej samej kategorii w grupie chłopców zwyciężył Ilia Poliewoj.

W kategorii dzieci starszych wśród chłopców zwyciężył Bartosz Adamiak przed Alieksiejem Wołkowem i Arsienijem Gorłocz. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Oliwia Zawa, II Julita Kumanowska, III Marcelina Graszewska. Zwycięzcy kategorii open otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Zwycięzcy młodszych kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki i drobne upominki. Nagrody ufundowało Miasto Rawa Mazowiecka.
Więcej zdjęć z mistrzostw możecie zobaczyć tutaj. 

Tekst i foto: Z. Urbański

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz