Spotkaj się z Białą Damą. Zapraszamy na tegoroczną Noc Muzeów w Rawie Mazowieckiej

erawaKultura
komentarzy

Niecodzienna okazja do zobaczenia wszystkich obiektów muzealnych w Rawie oraz uczczenia 25-lecia Braci Herbowej Ziemi Rawskiej. Nie możecie tego przegapić. 

Noce Muzeów w Rawie Mazowieckiej to niewątpliwie szansa na spotkanie z historią w ciekawej odsłonie. Podobnie jak w latach poprzednich zapraszamy Was do kilku lokalizacji, które będą dla Was otwarte w najbliższą sobotę (18.05) od godziny 18:00 do 22:00. 

Tego dnia zajrzyjcie koniecznie do Jatek Miejskich przy ulicy Mickiewicza 11. Tam będziecie mieć okazję zwiedzić stałą wystawę, ale to nie wszystko. Będziecie mogli wziąć udział we wspomnianym 25-leciu Braci Herbowej, wysłuchać o ich działalności oraz zapisać się w ich szeregi. 

Warto też odwiedzić willę przy ul. Łowickiej, gdzie czeka na Was wystawa czasowa „Powrót dziedziców. Historia rodzin Romockich i Starża-Majewskich na tle dziejów Polski i regionu”. 

W trakcie tego wieczoru nie zapomnijcie o Zamku Książąt Mazowieckich, naszej rawskiej perełce. To właśnie tam możecie spotkać Białą Damę, zagrać z Toporami i wziąć udział w ognisku na zamkowym dziedzińcu. 

Tego dnia nie obowiązują bilety wstępów. Wszystko jest bezpłatne. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz