Spowodował kolizję mając prawie 3 promile. Kierowcy podróżującemu ul. Katowicką w Rawie grozi do 2 lat więzienia

erawaMiasto
komentarzy

Prowadził pod wpływem alkoholu i nie zauważył drugiego samochodu. Teraz 29-letni mieszkaniec powiatu rawskiego odpowie przed sądem. 

Do zdarzenia doszło w minioną środę (3.11) w Rawie Mazowieckiej na ul. Katowickiej. O kolizji dyżurny rawskiej Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej poinformowany został o godzinie 16:50. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci z rawskiej drogówki.

W rozmowie z 29-letnim sprawcą kolizji ustalili, że jechał on ulicą Katowicką i podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie zauważył jadącego z naprzeciwka mercedesa sprintera. W wyniku nieuwagi doszło do zderzenia pojazdów. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierujących. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu rawskiego miał w organizmie aż 2,8 promila alkoholu. Drugi, 59-letni kierujący był trzeźwy.

Wkrótce 29-latek usłyszy zarzut związany z popełnionym czynem. Za tak nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a także wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz