Sprawdzą się na słowa – finał powiatowego konkursu ortograficznego.

erawaPowiat
komentarzy

Jutro, 6 grudnia, dwudziestu uczniów z powiatu rawskiego stanie w szranki na słowa. Mowa tu oczywiście o konkursie ortograficznym „O PIÓRO STAROSTY”, w którym wezmą udział uczniowie ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w powiecie. 

Najlepsi z najlepszych, czyli finaliści pierwszego etapu konkursu ortograficznego, zasiądą jutro do testu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Reymonta w Rawie Mazowieckiej. Konkurs rozpocznie się o godzinie 9:30 i w trakcie jego trwania uczniowie sprawdzą swoją wiedzę dotyczącą ojczystego języka.

Walka o nagrodę i tytuł Mistrza Ortografii potrwa do godziny 10:15. Później wycieńczeni uczniowie będą mogli się posilić, o ile pozwolą im na to nerwy. W tym czasie komisja złożona z nauczycieli, przedstawicieli wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w powiecie rawskim, przystąpi do sprawdzania testów.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz nagrodzenie zwycięzcy odbędzie się ok. godziny 11:00 w bibliotece Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Reymonta. Więcej o Mistrzu Ortografii z pewnością będzie można dowiedzieć się jutro, sprawdzając na erawa.pl. Zapraszamy.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz