Sprzedawał i miał zacząć produkować. Rawska Policja zatrzymała 22-letniego mieszkańca Rawy Mazowieckiej, który posiadał ponad 200 gramów środków odurzających…

erawaMiasto
komentarzy

Ponad 180 gramów marihuany i ponad 50 gramów amfetaminy zabezpieczyli rawscy policjanci w miejscu zamieszkania 22-letniego rawianina. Jak informują mundurowi, młody mężczyzna planował nie tylko handel narkotykami, ale także dalszą ich produkcję. Niezbędny sprzęt oraz instrukcje hodowli już były w jego posiadaniu. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności…

fot. Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 200 gram środków odurzających.

fot. Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 200 gramów środków odurzających.

Przejęcia tak dużej ilości narkotyków policjanci nie dokonali już dawno. Tym razem narkotyki ujawniono przy okazji przeszukania domu wynajmowanego przez rawianina. Mundurowi na miejsce przybyli w związku ze sprawą pobicia, w którym 22-latek brał udział w czerwcu tego roku. Rutynowa kontrola mieszkania przyniosła zaskakujące odkrycie.
– Podczas przeszukania w domu wynajmowanym przez rawianina, funkcjonariusze zabezpieczyli 184 torebki z suszem konopi, które ważyły 182 gramy oraz 25 torebek z amfetaminą o łącznej wadze 55 gramów – wylicza Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej nadkom. Karolina Sokołowska.

Oprócz gotowych działek narkotyków, policjanci zabezpieczyli sprzęt niezbędny do dalszej hodowli marihuany.
– Policjanci udaremnili także założenie plantacji konopi, zabezpieczając konstrukcje namiotów foliowych, folie, klimatyzatory, donice, nasiona, odżywki do roślin i instrukcje hodowli – dodaje Sokołowska.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, za posiadanie przyrządów służących do ich wyrobu – do 2 lat.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz