Srebrny medal rawskiego zawodnika. Wojtek Pawlak awansuje do Mistrzostw Polski Młodzików…

erawaSport
fot. mluks-rawa.pl
komentarzy

Wojtek Pawlak powoli wyrasta na następcę naszych średniodystansowców, a zwłaszcza Wojtka Sowika. Podczas Mistrzostw Makroregionu PZLA, jakie w minioną sobotę (14.09) odbyły się na stadionie AZS w Łodzi, Wojtek zdobył srebrny medal w makroregionie i awansował do Mistrzostw Polski Młodzików.

fot. Wojtek pobił swój życiowy rekord.

fot. Wojtek pobił swój życiowy rekord.

Wojtek Pawlak , który należał do faworytów dystansu 2000 m, nie zawiódł i wywalczył dobre miejsce na podium. Poprawił jednocześnie rekord życiowy na tym dystansie, uzyskując 6.13.50. Uległ jedynie wiceliderowi tabel PZLA – Kamilowi Bielawskiemu z SSR Olimp Strawczyn (6.07.15). Przez blisko 1500 m Wojtek dotrzymywał kroku zawodnikowi ze Strawczyna, a obydwaj pozostawili daleko w tyle pozostałych rywali (3 zawodnik stracił do Wojtka blisko 13 sekund).

To kolejny tegoroczny sukces Wojtka, który zimą zdobył tytuł halowego mistrza województwa na 2000 m, wiosną wicemistrza makroregionu w biegach przełajowych, a następnie w czerwcu ponownie tytuł mistrza województwa na 2000 m na otwartym stadionie. Po brązowych medalach Szymona Stefaniaka (2011) i Kuby Piotrowskiego (2012), Pawlakowi udało się wywalczyć awans do Mistrzostw Polski.

Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz