Środowisko osób niepełnosprawnych w powiecie rawskim dąży do integracji. Za nami pierwsze ze spotkań

erawaMiasto
komentarzy

Niepełnosprawni muszą wyjść z domów, realizować swoje pasje i przede wszystkim wiedzieć, gdzie szukać pomocy. W rawskim Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym odbyło się spotkanie integracyjne. 

Piątkowe (26.04) wydarzenie to początek spotkań w placówkach zrzeszających osoby niepełnosprawne w powiecie rawskim. Tym razem podopieczni mogli spotkać się w swoim gronie i skorzystać z obecności psychologa. Magdalena Gowin mówiła o sposobach spędzania wolnego czasu. 
— To nasze spotkanie to nie tylko integracja, chcemy przekonywać naszych podopiecznych, żeby nie zamykali się w domach. Pani Magda to psycholog współpracujący z rawskim hospicjum i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Stara się tłumaczyć, że mamy różne metody rozwijania naszych pasji, ale też wyjścia z dołka psychicznego – mówi Marta Kowalska, dyrektor Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Rawie Mazowieckiej. 

Wiemy już, że to dopiero początek szerszej współpracy placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych. 
— Od samego początku pracy w Centrum marzyło mi się, aby zintegrować to środowisko. W planach mam kolejne takie spotkania, a pomysłów na następne jeszcze więcej – dodaje dyrektor Marta Kowalska. 

W czerwcu prawdopodobnie odbędzie się spotkanie współorganizowane z Komendą Powiatową Policji w Rawie Mazowieckiej, w planach również wycieczka do arboretum w Rogowie, a także warsztaty plastyczne. 

Współorganizatorem piątkowego spotkania było rawskie hospicjum, którego podopieczni również wzięli udział w wydarzeniu. Oprócz nich w Centrum pojawili się uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Rawskiej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Rawie Mazowieckiej i Dzienny Dom Seniora w Rawie Mazowieckiej. Nie zabrakło też burmistrza Rawy Mazowieckiej Piotra Irli oraz Arkadiusza Rataja, naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych rawskiego ratusza. 

Zdjęcia ze spotkania możecie obejrzeć w naszej galerii. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz