Stacja kolejki wąskotorowej doczeka się remontu. Powiat rawski ze środkami na jeden z zabytków

erawaMiasto
komentarzy

Dworzec kolejki wąskotorowej w Rawie Mazowieckiej już niedługo oddany zostanie do remontu. Do powiatu rawskiego trafiły dotacje celowe w wysokości ponad 200 tysięcy złotych. 

Promesa na kwotę 1,225 mln zł została przekazana podczas dzisiejszej (29.09) sesji Rady Powiatu Rawskiego. Symboliczną tablicę z przyznaną dotacją w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków wręczyli staroście Józefowi Matysiakowi radni z ugrupowania PiS. 

Pozyskane środki mają być przeznaczone na modernizację budynku stacji kolei oraz wymianę torów w ciągu zabytkowej  linii kolejki wąskotorowej Rogów – Rawa Mazowiecka – Biała Rawska. 
— Otrzymaliśmy 100 tysięcy złotych na remont dachu od Marszałka Województwa Łódzkiego. Dokładamy drugie, ponad 100 tysięcy. O te pieniądze staraliśmy się już długo. To kolejny wniosek dotyczący kolejki. Tym razem się udało – mówi Józef Matysiak, starosta powiatu rawskiego. 

Zabytkowy dworzec w Rawie Mazowieckiej został pobudowany w 1922 roku, teraz ma szansę zyskać na wyglądzie i użyteczności.
— Oprócz jednego pomieszczenia gdzie będzie mieściła się kasa biletowa, bo turystyczna podróż musi odbyć się z tym tradycyjnym, wybitym kartonikiem, mam nadzieję dojdziemy do takiego etapu, że będzie to obiekt przeznaczony na potrzeby kultury w naszym mieście. Chciałbym, by był to obiekt służący młodzieży – tłumaczy starosta Józef Matysiak.

Rozpoczęcie remontu planowane jest na przyszły rok.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz