Stan kobiety ugodzonej nożem jest stabilny. Sprawcy napaści grozi kara dożywocia

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj (24.02) tuż przed godziną 8:00 na ulicy Tomaszowskiej w Rawie Mazowieckiej. Przed jednym ze sklepów mężczyzna zaatakował starszą kobietę, którą przewrócił na chodnik i wymierzył w jej kierunku kilkanaście ciosów nożem. Dzięki szybkiej reakcji świadków mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Kobieta trafiła do szpitala, jej stan jest stabilny.

Policjanci, którzy byli pierwsi na miejscu zdarzenia zatrzymali 43-letniego mieszkańca Rawy Mazowieckiej. Funkcjonariusze udzielili pokrzywdzonej pierwszej pomocy przedmedycznej i do momentu przyjazdu karetki pogotowia tamowali krwawienia. Cały czas monitorując czynności życiowe kobiety. 70-letnia rawianka została przewieziona do szpitala.

Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu, przesłuchali świadków zdarzenia. Mężczyźnie została pobrana krew do badań na zawartość narkotyków. Ponadto przeprowadzono badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Podjerzewany miał już w przeszłości konflikt z prawem. 

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie  podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Z przesłuchania pokrzywdzonej wynika, że podejrzany i pokrzywdzona nie znali się. Trwają czynności w celu ustalenia motywów czynu. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Jeszcze dziś śledczy skierują do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 43-latka. Poszkodowana rawianka przebywa w szpitalu jej stan stabilny.|
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz