Stowarzyszenie Rawa i Przyjaciele ma już rok! Teraz wolontariusze walczą o pediatrię rawskiego szpitala

erawaMagazyn
komentarzy

15 maja 2018 roku swoją działalność oficjalnie rozpoczęło Stowarzyszenie Rawa i Przyjaciele. Przez 12 miesięcy pracy naprawdę dużo się działo, to chyba jednak dopiero początek. 

O Stowarzyszeniu Rawa i Przyjaciele można mówić wiele, mogą nawet pojawić się komentarze krytykujące jego działalność. Jednak z czystym sumieniem należy przyznać, że stworzyli je ludzie, którym naprawdę zależy, którzy chcą działać dla Rawy Mazowieckiej i jej mieszkańców. Dlatego chyba nie należy negatywnie oceniać pracy wolontariuszy, a jeśli ktoś chce mieć wpływ na kierunek ich działania, wystarczy się do nich przyłączyć. 

Co tak naprawdę udało się zrealizować w minionym roku? 
– Już w czerwcu stowarzyszenie zatroszczyło się o nasze psy i koty podczas akcji Miska dla Przyjaciela. W kilku miejscach miasta wystawiliśmy miski z wodą dla naszych zwierzaków. Później przyszła pora na „Urodziny Miasta, nie ważne które, ważne że razem” – to kolejna inicjatywa, w którą włączyło się Starostwo i Gmina Rawa Mazowiecka pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Występy szkół, atrakcje dla dzieci i występ Czerwonych Gitar, to wszystko wydarzyło się 22-23 września – podsumowuje Mariusz Kozłowski, pomysłodawca powołania stowarzyszenia i aktualny prezes. 

Pamiątką tego wydarzenia stał się zegar słoneczny stojący obok Centrum Handlowego RawaMode, obiekt nazwano Zegarem Szczęścia, aby odmierzał tylko szczęśliwe godziny dla Rawy Mazowieckiej.

Kolejne miesiące to następne pomysły. W październiku stowarzyszenie zadbało o bezpieczny wyjazd z osiedla 9 maja na ulicę Krakowską instalując na jednym z wyjazdów lustro drogowe.

A już od listopada trwała akcja 27 Finału WOŚP Rawa i Przyjaciele, gdzie w styczniu pobito rekord miasta w zebranych środkach przez rawski sztab.
– Wspólnie zebraliśmy ponad 91 tyś zł. Podczas finału jako gwiazda wystąpił ze świetnym koncertem Sztywny Pal Azji. Podobnie jak rok wcześniej, wtedy jeszcze nie jako stowarzyszenie, zorganizowaliśmy wyjazd naszych wolontariuszy do studia TVN, gdzie nagrano oficjalny spot podsumowujący 27 Finał WOŚP – wspomina Mariusz Kozłowski.

Następna inicjatywa miała miejsce w marcu bieżącego roku. Wtedy to odbyło się spotkanie z Prezesem Trybunału Konstytucyjnego w latach 2010-2016 prof. Andrzejem Rzeplińskim.

Również od marca trwa chyba największa i najbardziej głośna akcja stowarzyszenia. Pomoc dla pediatrii rawskiego szpitala. Do tej pory udało się założyć klimatyzację i odnowić Erkę. Teraz odbywa się remont świetlicy. Stowarzyszenie marzy też o kupieniu 15 dziecięcych łóżek oraz 15 dla osób dorosłych, czyli dla rodziców przebywających z dziećmi. Na liście zakupów znalazło się również łóżko elektryczne z przeznaczeniem dla matek przebywających na wyremontowanej już Erce. Dotychczas udało się zebrać około 5 tys zł. Mamy nadzieję, że to dobry początek i uda się zebrać jeszcze więcej. 

Dlatego też zamiast urodzinowego prezentu dla Stowarzyszenia Rawa i Przyjaciele, zachęcamy wszystkich do wpłat, nawet drobnych kwot na konto stowarzyszenia lub za pomocą platformy zrzutka.pl. Wspólnymi siłami naprawdę można wiele zdziałać. 

Numer konta stowarzyszenia: m-bank 34 1140 2004 0000 3302 7839 8237 z dopiskiem – Doposażenie szpitala w Rawie Mazowieckiej w sprzęt medyczny. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz