Stracił prawo jazdy na trzy miesiące. 33-latek otrzymał też punkty i 1500 zł mandatu

erawaPowiat
komentarzy

Mieszkaniec województwa mazowieckiego w terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce”, jechał z prędkością 103 km/h. Rawscy policjanci dotkliwie ukarali kierowcę. 

Panująca w ostatnich dniach słoneczna pogoda spowodowała, że kierujący poczuli się znacznie pewniej za kierownicą. W ubiegły poniedziałek (21.03) w miejscowości Podlas policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli skodę, której kierujący w terenie zbudowanym jechał z prędkością 103 km/h. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Kierowca otrzymał także 10 punktów karnych. To już drugi taki wyczyn tego kierowcy, rok temu również miał zatrzymane prawo jazdy za takie samo wykroczenie.

Przypominamy:

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz