Strajk nauczycieli trwa! W powiecie rawskim wszystkie placówki przyłączyły się do akcji protestacyjnej

erawaMiasto
komentarzy

Ogólnopolski strajk w oświacie wystartował w poniedziałkowy poranek. Łącznie w całej Polsce protestuje ponad 15 tysięcy placówek edukacyjnych, co stanowi prawie 80% szkół.

Powiat rawski przyłączył się do strajku nauczycieli. Zgodnie z przeprowadzonym referendum, we wszystkich placówkach strajkuje około 90-95% nauczycieli. 
– Do naszego strajku przyłączyli się nauczyciele deklarujący wcześniej swoją gotowość. Solidarnie strajkujemy i czekamy co wydarzy się dalej – mówi Zofia Winiarska prezes rawskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Jak podaje ratusz, w rawskich szkołach i przedszkolach do strajku nie przystąpiła kadra administracyjna oraz obsługa. W Szkole Podstawowej nr 1 strajkuje 75 nauczycieli a 7 wstrzymało się od strajku. Do szkoły przyszło 4 dzieci. W Szkole Podstawowej nr 2 trwają rekolekcje, a na zajęcia przyszło 3 dzieci. Szkoła Podstawowa nr 4 to 11 nauczycieli, którzy nie przyłączyli się do strajku, a na zajęcia przyszło 11 dzieci.

W przedszkolach natomiast sytuacja przedstawia się następująco: do Przedszkola nr 1 przyszło 15 dzieci, w Przedszkolu nr 2 zjawiło się 9 milusińskich a Przedszkole nr 3 przyjęło dziś 17 małych uczniów. Dyrekcje przedszkoli nie przyłączyły się do strajku.

Rodzicom przypominamy o zajęciach przygotowanych dla najmłodszych w związku z zaistniałą sytuacją. Zajęcia rekreacyjno-sportowe odbywają się w godzinach 9.00-12.00 w Miejskim Domu Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Ziemi Rawskiej oraz w obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji (Hala Tatar, Hala Milenium). Zajęcia z dziećmi zapewnia też Świetlica Środowiskowa mieszcząca się przy ulicy Miłej. Tutaj dzieci zapraszamy w godzinach 8.00 – 18.00.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz