[Aktualizacja] Strajk w szkołach i przedszkolach także w Rawie Mazowieckiej. Akcja protestacyjna zaczyna się w poniedziałek (8.04)

erawaMiasto
komentarzy

Akcja protestacyjna w placówkach oświatowych jest przesądzona. Brak porozumienia na linii nauczyciele – rząd.

Rozpoczęcie strajku kadry pedagogiczno-administracyjnej szkół i przedszkoli rusza w najbliższy poniedziałek (8.04). Do akcji protestacyjnej przygotowała się również Rawa Mazowiecka. 

Nie doszło do porozumienia między nauczycielami a rządem, także pracownicy rawskich placówek oświatowych przystąpią do ogólnopolskiej akcji protestacyjnych. 
– To nie wynika z naszej złej woli. Nie mamy innego wyjścia. Do tej pory jakiekolwiek próby protestu przeciwko ignorowaniu naszych potrzeb nie były uciążliwe dla uczniów, czy rodziców. Jednak naszych próśb również nie wysłuchiwano – mówi Zofia Winiarska prezes rawskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W Rawie Mazowieckiej za przystąpieniem do strajku opowiedziało się około 95% pracowników wszystkich szkół i przedszkoli z naszego terenu. Rodzice otrzymali informację, że jeśli akcja protestacyjna dojdzie do skutku, placówki oświatowe nie będą mogły zapewnić opieki wszystkim uczniom. Każdy z rodziców deklarował czy jego dziecko w czasie trwania strajku będzie uczęszczało do szkoły lub przedszkola. 

Ratusz chcąc wyjść naprzeciw rodzicom, którzy nie poślą pociech do placówek oświatowych, oferuje zajęcia rekreacyjno-sportowe i artystyczne. 
– Nie jesteśmy stroną tego sporu, ale chcemy pomóc rodzicom. Dlatego w godzinach od 9:00 do 12:00 zapraszamy na zajęcia do MDKu, biblioteki publicznej, Muzeum Ziemi Rawskiej, czy Ośrodka Sportu i Rekreacji – dodaje burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla. 

Dodatkowo w mieście prowadzone będą zajęcia opiekuńcze w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Miłej w godzinach 8:00 – 18:00. 
Rawski burmistrz zwrócił się także do wszystkich pracowników urzędu, a często właśnie rodziców, aby w czasie akcji protestacyjnej, jeśli nie mają z kim pozostawić dzieci, zabrali je ze sobą do pracy.

To może być naprawdę burzliwy czas. Wciąż czekamy na rozwój sytuacji, planowany strajk jest bezterminowy.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz