Strażacy z powiatu rawskiego potrzebują sprzętu ochrony osobistej. Do komendy w Rawie Mazowieckiej już spływają pierwsze maseczki i rękawiczki

erawaPowiat
fot. pixabay.com
komentarzy

W stanie najgorszego zagrożenia to właśnie strażacy mają zająć się dowożeniem żywności i leków do mieszkańców naszego powiatu. W związku z tym wystąpiła konieczność zabezpieczenia ratowników. Sprzętu jednak brakuje. 

Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej należy nie tylko wytypowanie jednostek OSP z terenu powiatu, które zajmą się dowożeniem żywności do ludzi, ale także wyposażenie ratowników w odpowiedni sprzęt. 
– Na chwilę obecną potrzebujemy 300 maseczek i 300 par rękawic. Wiadomo, że ratownicy będą unikać kontaktu bezpośredniego, ale musimy zadbać o ich bezpieczeństwo – mówi bryg. Krzysztof Kowalski, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Rawie Mazowieckiej. 

W tej chwili przestaje być istotne kto powinien zabezpieczyć środki na sprzęt ochrony osobistej dla strażaków. Tych podstawowych rzeczy najzwyczajniej brakuje. Z pomocą do komendy  ruszyli już niezastąpieni mieszkańcy Rawy. 
– Otrzymaliśmy propozycję pomocy od grupy funkcjonującej na Facebook’u „Rawa szyje maseczki”. Nie musieliśmy długo czekać, już teraz mieszkańcy dowieźli nam 300 maseczek wielorazowego użytku, 50 par rękawic neoprenowych i 100 par foliowych – dodaje bryg. Krzysztof Kowalski. 

Z płynących do nas informacji wiemy, że podobnej pomocy potrzebuje również Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej, gdzie przede wszystkim brakuje maseczek. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz