Sukces Pawła Dzikiego i Wojtka Sowika. Zawodnicy MLUKS „RAWA” z ostatniego mityngu przed MP przywieźli pierwsze i drugie miejsce

erawaSport
komentarzy

Ostatni mityng przed Mistrzostwami Polski Juniorów i Juniorów Młodszych dla rawian wypadł znakomicie. Paweł Dziki przywiózł zwycięstwo, a Wojtek Sowik zajął drugie miejsce na dystansie 800 metrów. 

W ostatnim ogólnopolskim mityngu  jaki rozegrano w sobotę 19.01 w hali łódzkiego RKS-u kolejne zwycięstwo odniósł junior  Paweł Dziki. Tym razem w dosyć mocno obsadzonym biegu na 600 m Paweł uzyskał wynik 1.24.08 poprawiając swój ubiegłoroczny halowy rekord życiowy o prawie 2 sekundy i wyprzedził Michała Kumolkę z Achillesa Leszno oraz Ernesta Gancarza z Agrosu Zamość, rywali z którymi za tydzień zmierzy się podczas Halowych Mistrzostw Polski.

Po 2 czwartych miejscach na poprzednich mityngach nareszcie w czołowej trójce znalazł się junior młodszy Wojtek Sowik. Na dystansie 800 m przegrał jedynie ze specjalistą od tej konkurencji Adamem Karnickim z MKS-MOS Płomień Sosnowiec. Wojtek uzyskał 2.04.36 tylko o 0.02 gorzej niż rekord życiowy z otwartego stadionu.

Po blisko 3-tygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją na bieżni pojawił się Łukasz Florek, niestety kolano znów dało o sobie o znać i Łukasz uzyskał słabszy rezultat na dystansie 600 m.

Podczas mityngu w oficjalnych zawodach PZLA zadebiutowała dwójka bardzo młodych rawskich zawodników – na dystansie 200 m Kacper Gos ( 2001 ) uzyskał najlepszy tegoroczny rezultat w hali w kategorii dzieci 27,93 a na dystansie 600 m Weronika Piecho ( 2000 ) uzyskała 2.00.47, rezultat zbliżony do rekordu życiowego. Tak więc debiut obydwojga wypadł bardzo obiecująco.

W najbliższy piątek rozpoczynają się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. W spalskiej imprezie zobaczymy trójkę lub czwórkę naszych reprezentantów. Największe nadzieje na lokaty w pierwszej 10-tce związane są z występem Pawła Dzikiego na 800 m i Wojtka Sowika na 1000 m. Ponadto na 300 m pobiegnie Szymon Stefaniak. I jeśli zdrowie pozwoli Łukasz Florek na 800 m.

Więcej informacji na www.mluks-rawa.pl.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz