Sukces rawskiego „Katolika” i „Reymonta”. Znamy wyniki tegorocznego rankingu „Perspektywy 2022”

erawaPowiat
komentarzy

Opublikowano popularny ogólnopolski ranking liceów i techników. Sprawdzamy na jakim miejscu uplasowały się rawskie placówki. 

Wśród liceów województwa łódzkiego Katolickie Publiczne LO im. św. Jana Pawła II uplasowało się na 12. miejscu (172. w kraju), a LO im. M. Skłodowskiej-Curie znalazło się na 33. miejscu (451. w Polsce). Natomiast na 65. miejscu pojawiło się LO ZSP im. Wł. St. Reymonta (997. miejsce w kraju). 

Wielki sukces odniósł ZSP im. Wł. St. Reymonta. Wśród techników województwa łódzkiego uplasował się na 8. miejscu (137. w kraju). Daleko za nim, ale również z niezłym wynikiem, pojawia się Technikum Mechaniczne ZSCEZiU – 40. miejsce w województwie (500+ w Polsce). Dość wysoko w tabeli pojawia się również Technikum im. K. K. Baczyńskiego z Białej Rawskiej – 33. miejsce (500+ w kraju).  

Patrząc na rok poprzedni i ogólnopolskie statystyki, rawskie szkoły spadły w tabeli na niższe pozycje. Wyjątkiem jest LO im. Skłodowskiej-Curie, które wskoczyło wyżej o 18 pozycji w skali kraju. 

W rankingu pod uwagę brane są wyniki matur zarówno z zakresu podstawowego jak i rozszerzonego, sukcesy uczniów w olimpiadach, a w przypadku techników, także egzamin zawodowy.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz