Sukcesy na każdym polu. Udane rozpoczęcie sezonu rawskich tenisistów

erawaSport
komentarzy
Zawodnicy MLUKS „Dwójka” wspaniale otwierają kolejny sezon. Wysokie wyniki napawają optymizmem i zasługują na uznanie. 
*Udane rozpoczęcie sezonu 

Rawska I ligowa drużyna Kobiet w miniony piątek (6.09) rozegrała swoje inauguracyjne spotkanie w ramach rozgrywek I Ligi Kobiet (grupa północna). Nasze panie tego dnia zmierzyły się z ekipą KS Galaxy Białystok. Drużyna z Rawy do tego spotkania przystąpiła w składzie: Paulina Stachecka, Eliza Brzęczek, Wiktoria Wrzosek oraz nowa zawodniczka naszego klubu, jak i naszej I ligowej ekipy: Agata Uchnast. Rezerwową zawodniczką tym razem była Katarzyna Gierach.

Po dwu godzinnej walce całe spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki z rawskiego klubu, które pokonały przeciwniczki 6-4. Na wyróżnienie zasługuje występ nowej zawodniczki Agaty Uchnast, która w piątkowym spotkaniu po raz pierwszy na rzecz swojego nowego klubu wygrała 2 spotkania singlowe. Pozostałe punkty zdobyły: Wiktoria Wrzosek – 2 oraz Eliza Brzęczek – 2.

Po zwycięskim piątkowym spotkaniu ekipa z Rawy zapisała sobie w ligowej tabeli bardzo cenne punkty.

Skład drużyny z Rawy na nadchodzący sezon I Ligowy:
Paulina Stachecka, Agata Uchnast, Wiktoria Wrzosek, Eliza Brzęczek, Katarzyna Gierach. Skład drużyny zamykają dwie nasze młode zawodniczki: Julia Bartoszek oraz Wiktoria Kocik.

 
*I Liga Mężczyzn

W sobotę natomiast (7.09) odbyła się inauguracyjna kolejka I Ligi Mężczyzn (grupa północna). Swój pierwszy mecz na własnym terenie rozegrała drużyna GKS GORZOVIA Moje Bermudy.pl Gorzów Wlkp, w składzie której znalazł się były wychowanek rawskiego klubu Kuba Kwapiś. Kuba w obecnym sezonie będzie reprezentował klub z województwa lubuskiego. W swoim pierwszym ligowym spotkaniu w nowym klubie zanotował komplet zwycięstw, wygrywając dwa spotkania singlowe. 

 

*I MTK Młodziczek/ów, Kadetek/ów, Juniorek/ów

Także w sobotę w Łodzi rozegrano I MTK Młodziczek/ów, Kadetek/ów, Juniorek/ów w tenisie stołowym. MLUKS „Dwójkę” w tych zawodach reprezentowali: Wiktoria Kocik, Julia Bartoszek, Adam Kwapiś, Patryk Gierach, Igor Gierach, Szymon Puchalski. Poszczególne lokaty w tym turnieju zajęli:

Młodziczki:
3 miejsce – Wiktoria Kocik

Kadetki:
2 miejsce – Julia Bartoszek

Kadeci:
3 miejsce – Adam Kwapiś

*Wojewódzkie sukcesy 

W miniony weekend rozegrano też I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym w Gorzkowicach. W turnieju rawski klub reprezentowali: Paulina Stachecka, Katarzyna Gierach, Wiktoria Wrzosek, Eliza Brzęczek, Marcel Błaszczyk, Kuba Gierach, Kuba Polański, Przemysław Zwierz oraz Damian Rybak.

Turniej przeprowadzono systemem pucharowym do dwóch przegranych pojedynków. W rozgrywkach pań najlepszą zawodniczką została Paulina Stachecka, która w finale pokonała Martę Holak z klubu sportowego MKS Jedynka Łódź. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Wiktoria Wrzosek, która w meczu o 3 miejsce pokonała inną swoją klubową koleżankę Kasię Gierach. Na miejscu 8 znalazła się Eliza Brzęczek.

W turnieju mężczyzn triumfował natomiast Kuba Polański, który w meczu finałowym pokonał zawodnika I-ligowego Grzegorza Janczewskiego z klubu IKS Start Zduńska Wola. Na 3 miejscu uplasował się Tomasz Wiśniewski również z klubu ze Zduńskiej Woli. 4 miejsce w tym turnieju wywalczył Paweł Kozera z klubu GUKS Gorzkowice. Na miejscach 25-32 sklasyfikowany został Marcel Błaszczyk. Zwycięzcy tego turnieju otrzymali przepustkę na I Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów, które w dniach 20-22 września zostanie rozegrane w Wałbrzychu.

Wszystkim zawodnikom z MLUKS „Dwójki” gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

Źródłó i foto: MLUKS „Dwójka”. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz