Święto plonów w jabłkowej krainie. Gminne dożynki w Białej Rawskiej odbędą się już w najbliższą niedzielę (22.08)

erawaBiała Rawska, Kultura
komentarzy

Zbliżająca się niedziela to dożynki w Białej Rawskiej. W programie wydarzenia jak zawsze tradycyjna, obrzędowa część, ale także bogaty blok rozrywkowy. Impreza odbędzie się na Targowicy Przemysłowej. 

Weekendowe spotkanie w Białej Rawskiej na pewno jest jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w tej gminie. Nazwa imprezy „Święto plonów w jabłkowej krainie” nawiązuje do charakteru upraw na tym terenie, ale całe świętowanie pozostaje niezmienne. Pierwsza, oficjalna część dożynek, to jak zawsze czas podziękowania rolnikom i sadownikom. Niedzielne wydarzenie rozpocznie się polową mszą świętą, zaplanowaną w samo południe. Tuż po niej odbędzie się obrzęd chleba, prezentacja wieńców i koszy z owocami oraz okolicznościowe przemówienia.

Później przyjdzie czas na rozrywkę i oderwanie się od codziennych obowiązków, które towarzyszą rolnikom właściwie przez cały rok. Organizatorzy postawili na sprawdzone rozwiązania, które z pewnością zagwarantują dużą dawkę dobrej zabawy. W programie znalazł się występ Bialskiej Kapeli Ludowej oraz zespołu Marzenie z Regnowa. 

Nie zamknie to jednak atrakcji tego popołudnia i wieczora. Na świątecznej scenie wystąpią: Skalar’s, Daj to głośniej, Antony Esca, Ronnie Ferrari i Boney Fame.

Na zakończenie święta, gwiazda wieczoru. O godzinie 21:00, przed publicznością wystąpi zespół Łobuzy. 

Na gości czekać będą także inne atrakcje, a także możliwość zaszczepienia się. Szczegóły na plakacie wydarzenia. 

Serwis eRawa.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz