Święto plonów w jabłkowej krainie. Gminne dożynki w Białej Rawskiej odbędą się już w najbliższą niedzielę (4.09)

erawaKultura
komentarzy

Zbliżająca się niedziela to dożynki w Białej Rawskiej. W programie wydarzenia jak zawsze tradycyjna, obrzędowa część, ale także bogaty blok rozrywkowy. Impreza odbędzie się na targowicy przemysłowej. 

mgokWeekendowe spotkanie w Białej Rawskiej na pewno jest jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w tej gminie. Nazwa imprezy „Święto plonów w jabłkowej krainie” nawiązuje do charakteru upraw na tym terenie, ale całe świętowanie pozostaje niezmienne. Pierwsza, oficjalna część dożynek, to jak zawsze czas podziękowania rolnikom i sadownikom. Niedzielne spotkanie rozpocznie się polową mszą świętą, zaplanowaną w samo południe. Tuż po niej odbędzie się obrzęd chleba, prezentacja wieńców i koszy z owocami oraz okolicznościowe przemówienia.

Później przyjdzie czas na rozrywkę i oderwanie się od codziennych obowiązków, które towarzyszą rolnikom właściwie przez cały rok. Organizatorzy postawili na sprawdzone rozwiązania, które z pewnością zagwarantują dużą dawkę dobrej zabawy. W programie znalazł się występ zespołu Mali Lesiewianie, Mapa Marzeń specjalnie dla najmłodszych oraz koncert zespołu Koktajl.

O dobry humor publiczności zadba także Kabaret pod Wyrwigroszem, którego występ przewidziano na godzinę 20:00. Nie zamknie to jednak atrakcji tego wieczora. Na zakończenie święta, o godzinie 21:00, przed publicznością wystąpi Mario Bischin.

Serwis eRawa.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz