Szczęśliwy finał poszukiwań. 89-letnia mieszkanka powiatu rawskiego odnaleziona w lesie.

erawaBiała Rawska, Powiat
fot. Damian Melon
komentarzy

Zaginięcie starszej kobiety postawiło na nogi straż pożarną i policję z naszego terenu. Niekorzystne warunki pogodowe zagrażały jej życiu. 

Minusowe temperatury są niebezpieczne zwłaszcza dla osób starszych i schorowanych. Tak było w przypadku 89-letniej mieszkanki gminy Biała Rawska. Jej zniknięcie zgłoszone zostało w miniony poniedziałek (26.11) około godziny 18:00. 

Jak poinformowana została policja, kobieta wyszła na spacer około 15:00 i od tamtej pory nikt z rodziny jej nie widział. Zaniepokojeni tym faktem bliscy powiadomili służby ratunkowe. 

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp z JRG Rawa Mazowiecka, OSP KSRG Biała Rawska, OSP Wola Chojnata oraz policjantów, nie tylko tych przebywających na służbie, ale również będących w domach. 

Punkt koncentracji ekipy poszukiwawczej ustalono w Woli Chojnatej. Poszukiwania rozpoczęto od kompleksu leśnego i tam właśnie dość szybko odnaleziono kobietę. Była przytomna ale wystraszona całym zdarzeniem. Strażacy udzielili jej Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, dokonując termoizolacji i wspierając ją psychicznie. 89-latkę ułożono na noszach oraz przekazano pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego w celu sprawdzenia stanu zdrowia. 

Mieszkance gminy Biała Rawska na szczęście nic się nie stało, jednak minusowe temperatury mogą być naprawdę groźne. Dlatego zwróćmy uwagę na naszych bliskich, ale też nie bądźmy obojętni, gdy widzimy ludzi obcych, mogących potrzebować naszej pomocy. 

Cała akcja ratunkowa trwała ponad 2 godziny. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2019 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci