Szczypta Bluesa ze szczyptą publiczności. Po koncercie „Obstawy Prezydenta” Miejski Dom Kultury zastanawia się nad kontynuacją organizacji bluesowej imprezy…

erawaKultura
komentarzy

Rawska Szczypta Bluesa miała być swoistą kontynuacją Festiwalu „Noc Bluesowa”. Była to impreza, która przez wiele lat swojego bytowania, znacząco wpisała się w kulturalny obraz miasta. Teraz po kolejnym bluesowym koncercie w Miejskim Domu Kultury, pojawiają się pytania o przyszłość tych muzycznych przedsięwzięć w mieście.

Refleksje faktycznie przychodzą same. Na ostatnim koncercie zespołu „Obstawa Prezydenta” na widowni pojawiło się zaledwie około 40 osób. I choć sam zespół na scenie zaprezentował się wyśmienicie, trudno całościowo być zadowolonym z organizacji tego muzycznego przedsięwzięcia.
– Zaraz po koncercie, kiedy widziałem jaka była frekwencja, powiedziałem, że to już koniec, ale teraz nie wiem. Zdaję sobie sprawę, że jesteśmy jednak również od tego, by nie zawsze bawiło się 100% widowni, ale też ci, którzy lubią tę mniej popularną muzykę. Jazz na przykład już się chyba przyjął, choć początki były trudne – głośno zastanawia się Grzegorz Klimczak dyrektor MDK’u.

Dyrektora dziwi również fakt, że blues zawsze był przez mieszkańców Rawy lubianym gatunkiem muzycznym. Świadczy o tym chociażbym głośna krytyka dotycząca likwidacji festiwalu.
– Patrząc co się dzieje teraz przez te pięć lat od likwidacji Nocy Bluesowych, okazuje się, że to nie była chyba najgorsza decyzja. Ostatni festiwal, o ile dobrze pamiętam, kosztował 150 tysięcy. Jeszcze musimy pomyśleć, czy za rok będziemy organizować Szczyptę Bluesa – dodaje dyrektor Klimczak.

MDK obiecuje jednak, że jeśli tylko zdecyduje się kontynuować ten cykl koncertów, kolejny zespół pomogą wybierać sami mieszkańcy. Może wtedy uda się choć w połowie wypełnić widownię przy Krakowskiej.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz