Szkoła Podstawowa nr 2 w Rawie Mazowieckiej chwilowo zamknięta. Czekamy na wyniki badań wody

erawaMiasto
komentarzy

Uczniowie jednej z rawskich szkół otrzymali informację o tymczasowym zamknięciu placówki. Powodem skażona woda na terenie nowo budowanej hali sportowej przy SP2. 

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka uspokaja, szkoła tylko chwilowo będzie zamknięta.
— Po konsultacji z panią dyrektor, jutro i pojutrze (28.05-29.05) zajęcia będą odbywać się w trybie zdalnym. Powodem są złe wyniki badania wody, które przeprowadził wykonawca hali sportowej. Profilaktycznie zamknęliśmy zarówno szkołę, jak i stołówkę. Teraz czekamy na wyniki badań wody w szkole, bo tak naprawdę jeszcze nie wiemy czy te wyniki badania są złe ze względu na niewystarczające zdezynfekowanie instalacji w hali, czy coś niepokojącego dzieje się w szkole. Uspokajamy natomiast, ponieważ między halą a szkołą założony jest zawór antyskażeniowy – mówi Piotr Irla, Burmistrz Rawy Mazowieckiej. 

Jak informuje już oficjalnie ratusz: Szkoła przechodzi na tryb nauki zdalnej, a stołówka zostaje zamknięta do czasu uzyskania wyników badań w szkole. Posiłki do pozostałych szkół prowadzonych przez Miasto Rawa Mazowiecka będą dostarczane bez zmian z innej lokalizacji.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz