Szkolne biblioteki do likwidacji? W kraju protesty, a tymczasem w jednym z rawskich gimnazjów powstanie nowa biblioteka…

erawaMiasto
komentarzy

Środowisko oświatowe obawia się o los szkolnych bibliotek, które będzie można zlikwidować po wprowadzeniu propozycji ustawy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Jednak w Rawie Mazowieckiej samorząd chyba nie planuje skorzystać z tego rozwiązania. Jeszcze w tym roku w Gimnazjum Nr 2 ma powstać nowa biblioteka szkolna.

Ustawa, w której miałby znaleźć się zapis dotyczący bibliotek szkolnych, jest bezpośrednio związana z poprawą jakości świadczenia usług przez jednostki samorządu terytorialnego. W projekcie tym znalazła się informacja, według której biblioteki publiczne będą mogły wykonywać zadania bibliotek szkolnych. Dla protestującego środowiska oświatowego zapis ten jest jednoznaczny. Samorządy terytorialne będą mogły likwidować pracownie szkolne, a przez to pozbawiać pracy bibliotekarzy.

W Rawie jednak nie zanosi się, żeby samorząd chciał skorzystać z takiego sposobu oszczędzania. Jeszcze w tym roku zaplanowane jest stworzenie nowoczesnej biblioteki w Gimnazjum Nr 2 na osiedlu Zamkowa Wola. Placówka o doskonale wyposażoną pracownię wzbogaci się już we wrześniu tego roku. Nowa biblioteka, która powstanie ze środków unijnych, ma być przykładem połączenia tradycyjnej czytelni z elektronicznymi rozwiązaniami. W wyremontowanych pomieszczeniach pojawi się między innymi, nowy księgozbiór, a także e-booki i tablice interaktywne.

W chwili obecnej już trwają prace przygotowawcze do zakupów. W krótkim materiale video, o inwestycji i kwocie jaka zostanie przeznaczona na jej realizację, mówi Paweł Piątkiewicz, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego z Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz