Szpital św. Ducha odwołuje się od decyzji NFZ. Chodzi o rozstrzygnięty, niepomyślnie dla placówki, konkurs na świadczenie Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej…

erawaMiasto
komentarzy

Dyrekcja Szpitala św. Ducha odwołuje się od decyzji NFZ związanej z rozstrzygnięciem konkursu na zapewnienie Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Szpital nie zgadza się z oceną złożonych ofert. Przypomnijmy, konkurs wygrała firma Red-Med, która do tej pory świadczyła usługi przy ulicy Słowackiego. Miesięczny koszt utrzymania popularnego NPL’u to ponad 46 tysięcy złotych. 

Dla dyrekcji szpitala takie rozwiązanie to niewątpliwie porażka. Placówka do konkursu przygotowywała się bardzo sumiennie. Remontowane były odpowiednie pomieszczenia, a sama oferta tworzona była bardzo skrupulatnie. Dodatkowe środki finansowe miały bowiem pomóc szpitalowi w niełatwej finansowej sytuacji. Decyzja NFZ była jednak inna.
– Wczoraj pracownik szpitala pojechał z odwołaniem od decyzji do delegatury w Skierniewicach. Jeżeli tam nasze odwołanie zostanie odrzucone zostaje nam prezes NFZ. Dziś kończy się termin na odwołanie od decyzji. Mamy nadzieje, że to jeszcze nie koniec szansy na NPL w rawskim szpitalu – zapowiada dyrektor Daniel Aptapski.

Według dyrekcji oferta szpitala nie została należycie oceniona. Kilka ważnych argumentów nie wzięto pod uwagę
– W uzasadnieniu odwołania podaliśmy dwa punkty. Nie uwzględniono bliskości pracowni RTG i laboratorium, nie otrzymaliśmy za to dodatkowych punktów – wymienia dyrektor Aptapski.

Teraz na decyzję NFZ szpital będzie musiał poczekać do 28 czerwca.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz